Krmiva pro králíčky

Krmiva pro králíčky

Vhodná strava zajišťuje králíčkovi nejen správnou dávku veškerých důležitých živin (vlákniny, vitamínů a minerálů), ale slouží i jako prevence mnoha závažných patologických onemocnění (onemocnění jater, střevní komplikace, ledvinové a močové kameny, přerůstání zubů – jak řezáků, tak stoliček - s následkem abscesů atd). Proto je důležité, abychom svému mazlíčkovi sestavili správný a vyvážený jídelníček. Základem je vždy neomezený přústup k senu, které dodává králíčkovi dostatek vlákniny je pro něj nezbytnou a především hlavní složkou jídelníčku. K dispozici by měl mít i dostatek pitné vody.

Jak králíčka správně krmit: jak již bylo řečeno, základem pro něj by mělo být vždy seno, mnohdy jsou podávány i různé druhy granulí, ale vždy bychom měli mít na paměti, že by se měly podávat králíčkovi jen jako doplněk stravy a v omezeném množství, nikdy by v jídelníčku neměly přesáhnout důležitost sena. Vhodné je doplnit jídelníček králíčka i zeleninou či bylinkami. V takovém případě nabízíme některé druhy krmných směsí, které obsahují sušenou zeleninu (mrkev atd.) či různé druhy bylin (kopr atd.), většinou jsou králíčky dobře přijímány. Důležité je také myslet na chrup králíka, kdy podávání tvrdého chleba bohužel obrušování zubů nijak neovlivní, ba naopak, nepříliš vhodně působí na zažívací trakt, protože bychom měli vždy mít na mysli, že chleba je produktem pro lidskou stravu a obsahuje kvasnice, mouku aj. přísady, které by králík vůbec neměl přijímat.A proto pokud někdo nemá možnost dodat králíčkovi dostatek okusu, nabízíme naší krmnou směs se štěpky větviček jabloně, která by měla příznivě působit jak na obrušování zubů, tak na zažívací trakt.

Směsi je vhodné podávat dospělým jedincům, nebo mláďatům od 7.týdne života vždy jako doplněk stravy, vhodné je také nejprve na směs králíčka navykat, kvůli citlivosti trávicího traktu.

Krmné směsi CHSEBONY

cena za kg (balení 1,3,5,10kg) cena za kg balení (20,50kg)
Směs KLASIK                150,00 Kč      140,00 Kč
Směs ZDRAVÉ ZUBY                 150,00 Kč      140,00 Kč
Směs BYLINKA                 190,00 Kč      170,00 Kč
Dodávame v baleních po 1,2, 3,4, 5, 10, 20, 50 Kg

 

Krmiva


Partnerské odkazy

http://www.spetlak.cz/